╬♥═╬ آكادمي خون آشام ╬♥═╬

design / email / profile / menu


ماهی دوران سلطان، مادر مصطفی که با همدستی و نقشه های خرم سلطان ، مهری ماه سلطان و همسرش رستم پاشا به دستور پدرش اعدام می شود ! ماهی دوران والیده سلطان در کاخ مانیسا وقتی سلیمان برای به سلطنت رسیدن پس از پدرش آماده میشد با او آشنا می شود . سلیمان عاشق این جاریه شده و ماهی دوران با دنیا آوردن مصطفی ،سلطان می شود . پس از به پادشاهی رسیدن سلیمان او رابطه های زیادی داشته اما خرم با دنیا آوردن پسری در زندگی او ماندگار شده و با ماهی دوران و پسرش مصطفی بر سر تخت پادشاهی می جنگد .

 ماهی دوران شخصیتی بزرگ در تاریخ بوده و مردم به او علاقه زیادی داشتند خصوصا به شاهزاده مصطفی که قرار بود بر سر تخت پادشاهی پس از پدرش بشیند . مصطفی بر عکس پدرش بسیار عادلانه تر بر خورد می کرده و بین مردم آن زمان بسیار محبوب بوده اما تسلیم نقشه های خرم            می شود و به دستور پدرش کشته می شود . ماهی دوران اصلا بین جمع و در کنار دیگران با خرم بحث نمی کرده و این قسمت های سریال همه از روی خیالات نویسنده نوشته شده .

 پس از مرگ خرم پسرش سلیم ماهی دوران را والیده اعلام می کند و این مقام را به او می دهد زیرا خرم سلطان قبل از به تخت نشاندن پسرش میمیرد و هیچ وقت والیده سلطان نمی شود .سلطان سلیم که به ماهی دوران سلطان بسیار احترام می گذاشته او را مادر خود میداند . اما ماهی دوران پس از مرگ پسرش از زندگی دست می کشد . ماهی دوران این عنوان را پس میدهد و قبول نمی کند و از کاخ سلیمان بیرون می رود و در حال بیرون رفتن از پله ها می افتد و ماه ها معالجه می شود . سپس کنار عروسش رومیسا می رود و هر دو با یک غم کنار هم زندگی میکنند . شاه سلیم جانشین سلیمان بار دیگر او را به کنار خود دعوت میکند اما ماهی دوران به دلیل اینکه نمی خواهد به مکانی که پسرش را کشته اند برگردد قبول نمی کند و دیگر هیچ کس نتوانسته بعد از ترک او حریم را به خوبی اداره کند . پس از گذشت چند ماه از جدا شدن او از کاخ سلطان او بر روی سنگ قبر پسرش مرده پیدا می شود و همان جا دفن می شود . ماهی دوران بر عکس کارکتر سریال بسیار صبور ، مهربان بوده و تاریخ نویس او را تنها قربانی خواسته های خرم می دانستند زیرا بر حسب قانون پسر او مصطفی به تخت پادشاهی باید         می نشست اما خرم تلاش می کرد او را از بین ببرد تا پسرش به تخت بنشیند و همین جدال تخت نقشه های خرم برای مرگ مصطفی و اجرا شدن آن باعث از بین رفتن ماهی دوران شده . همچنین مهره ماه و همسرش رستم پاشا هم در قتل مصطفی همراه مادرش دست داشته و پس از قتل مصطفی رستم پاشا از وزیری برکنار می شود . خرم سلطان نامه ای دروغی از طرف مصطفی به پادشاه ایران برای از بین بردن پدرش و هر چه زودتر به سلطنت رسیدن خودش می نویسد .نامه خرم به دست سلیمان رسیده و با دیدن این نامه سلطان سلیمان دستور اعدام پسرش را می دهد . مصطفی چگونه کشته می شود ؟ مصطفی بسیار باهوش و جسور همچنین جوانی تحصیل کرده بوده و هم مردم هم سرباز ها علاقه زیادی به او داشته اند . شاهزاده مصطفی که در یک سفر سلطان سلیمان برای دیدن او و بوسیدن دستان پدرش به دیدار او در چادر می رود به وسیله چند سیاه پوست جلوی چشمان پدر کشته می شود. در این سفر که پسر خرم سلطان جهانگیر هم همراه آنها بوده شاهد مرگ برادرش به دستان پدرش می شود و نمی تواند در طول سفر این صحنه را فراموش کند و در طول همان سفر از غم میمیرد و خرم نه تنها مصطفی را کشته بلکه باعث قتل پسرش جهانگیر نیز می شود . پس از مرگ مصطفی که بیازیت باید به تخت می نشست به دلیل خطاهایی که از او سر میزند از چشم سلطان سلیمان می افتد و با دستور او پادشاه ایران او را می کشد . و پس از آن خرم سلطان به دلیل مریضی سختی که داشته میمیرد و به تخت نشستن پسرش را نمیبیند !

 

                                    

                                 عکس های جدید ماهی دبران

                 

                     ماهی دبران در حریم سلطان

 

                                              

 

عکس های بازیگرنقش ماهی دوران

                    ماهی دبران در حریم سلطان

                                    

          

 

                         


برچسب‌ها: ازتاریخ تافیلم, ماهی دوران سلطان
+ پنجشنبه نهم آذر ۱۳۹۱| 21:36|È˩êñα|